ЦИФРОВА ЕКОНОМІКА В УКРАЇНІ: СТАН, ПРОБЛЕМИ ТА МОЖЛИВОСТІ РОЗВИТКУ

Автор(и)

  • М.В. Ковбатюк
  • В.О. Шевчук

Ключові слова:

цифрова економіка України, цифровізація економіки, інноваційний розвиток

Анотація

На сьогоднішній день здатність України до трансформації на шляху переходу на цифрову модель розвитку економіки є стратегічним пріоритетом та гарантом стабільного соціально-економічного розвитку в майбутньому. Стаття присвячена дослідженню стану та проблем цифровізації економічної сфери та визначенню можливостей цифрової економіки в Україні – ефективного напрямку інноваційного розвитку.

На основі вивчення законодавчих документів систематизовано заходи щодо реалізації Концепції розвитку цифрової економіки та суспільства України, розглянуто сценарії, якими може відбутись розвиток цифрової економіки України, залежно від оцінки критичності та необхідності здійснення швидких та глибоких змін у традиційному економічному укладі – це інерційний (еволюційний) та цільовий (форсований). Визначено місію і цілі розвитку цифрової економіки та проблеми, які перешкоджають розвитку в Україні цифрової економіки. Узагальнено основні фактори розвитку Індустрії 4.0 до 2030 року та можливості, які надасть розвиток цифрової економіки в Україні.

Встановлено, що для України розвиток процесів цифровізації набуває вагомого значення, оскільки надає перспективи для модернізації економіки, поліпшення її виробничо-технологічної структури, а також подолання кризового стану.

Визначено, що для побудови ефективної цифрової економіки в Україні необхідно зміцнити нормативно-правову базу, сформувати вагомий людський капітал, розпочати масштабну цифровізацію всіх сфер і галузей економіки та базових сфер життєдіяльності.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-06-24