ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ УКРАЇНИ: СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ

Автор(и)

  • І.І. Конєва

Ключові слова:

фінансове забезпечення, розвиток, фермерські господарства, самофінансування, залучений капітал, власний капітал, державна фінансова підтримка

Анотація

Досліджено економічну сутність таких категорій як «розвиток» та «фінансове забезпечення», що дозволило узагальнити основні ознаки, які їм притаманні. Розглянуто складові та форми системи фінансового забезпечення розвитку фермерських господарств, які є однією з ефективних форм господарювання на селі, важливим засобом вирішення продовольчих, економічних і соціальних проблем суспільства і сільських територій.

Здійснено аналіз державної фінансової підтримки фермерським господарствам за 2018 та 2019 роки. Визначено, що зміна порядків і механізмів виділення коштів з державного бюджету, їхня громіздкість, запізніле затвердження та внесення до них неодноразових змін протягом року спричиняє несвоєчасне одержання коштів державної фінансової підтримки фермерськими господарствами, їх неефективне використання й повернення в кінці року до державного бюджету.

На прикладі фермерських господарств різних регіонів України досліджено склад та структуру джерел фінансового забезпечення розвитку фермерських господарств, яка є не оптимальною та потребує заходів щодо оптимізації.

Розглянуто перспективи розвитку фінансового забезпечення фермерських господарств за рахунок формування та обґрунтування фінансової стратегії, яка є складовою загальної стратегії розвитку та включає розробку комплексу стратегічних заходів щодо зміни поточного стану господарства до якісно нового стану.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-06-24